FROS 2018 (2018-05-12)
Search Tournament Teams and Players
14U-A (10 Teams)

Results

Playoffs

1stHENSLEY / ANDERSON
2ndLARSEN/FOSTER
3rdPETERS/MUNSON
3rdDUNNIGAN/WILSON

Did not make playoffs

SACHS/NATHAN, FILIPPONI/SCOTT, SAREYKA/HOGARTH, JOHNSON/BRYANT, CLARK/PAK, LEWIS / YUKOVICH


14U-B (31 Teams)

Results

Playoffs

1stCAZENAS / WATT
2ndREASOR / SUNG
3rdGOLLAPALLI / DAVIS
3rdLAMY / CROWLEY
5thJESTER / DAVIS
5thWENDLING / KEOUGH
5thSTROHMAIER / SHUBBAR
5thWYCKOFF / MCLANE
9thCHUNG / ENGLEHART
9thCOBIAN / HERRERA-DAVILA
9thMUNSON / KATHAM
9thROPER / FEDOR
9thYU / BIAN
9thESPENLAUB / WILLIAMSON

Did not make playoffs

WENDLING / VOELKER, RHILINGER / McCARTHY, CATHELL / BLACKBURN, CATTS / DOWLING, BROOKE/GILLIAN, DALTON / KENNEDY, ENCINAS / SASS, HARRINGTON / PETERS, KASTANOWSKI / INAMDAR, LOWREY / LOWREY, MCCASKILL / WILKINS, MOLLY / TIFFANY, MORTON / GINSBURG, PRYOR / JONES, TEAL / MELASECCA, JOHNSON / TENNANT, BROWN / KOOGLE


15U-A (13 Teams)

Results

Playoffs

1stDow / Harron
2ndVitale / Zell
3rdMelton / Yate
3rdNeasor / Ridderhoff
5thBell / Rauner
5thMckee / Masiello

Did not make playoffs

Pearsall / Ostrum, Chen / Drahozal, Flowers / Sapp, Canaday / Winkler, Sanden / Wallen, Connolly / Zhou, Stapleton / Beasley


15U-B (17 Teams)
16U (45 Teams)

Results

Playoffs

1stZIMMERMAN/KEDER
2ndTWILLEY/AXELROD
3rdVITALE/ZELL
3rdNEFF/COOPER
5thMCKEE/MASIELLO
5thBONIFAS/GLEASON
5thPEIXOTO/MUNOZ
5thSTEIGERWALD/SALZMANN
9thPRICE/AMMANN
9thURBAN/METZKER
9thJONES/BURKE
9thSHIFFLETT/PABIS
9thLEE/ERBES
9thWALKER/OFFRINGA
9thADAMS/CARROLL
9thYATES/MELTON
17thSCHUBERT/YEAROUT
17thDUNNIGAN/WILSON

Did not make playoffs

LADD/KOZLOWSKI, LIZAMBRI/KOTKIN, FERRIS/HENSLEY, PATEL/MARKLEY, BOYSEN/BAYLY, HARRIS/STARRETT, RIBEIRO/PIAZZA, CATHELL/GOLDEN, LUMMER/WILLIAMSON, DEBOK/PRIVETTE, CROW/CROW, HEISHMAN/HALL, FIRTH/BOHO, BERNOTA/CARLSON, MALLOY/O'ROURKE, MATOLAK/BRESSET, HIATT/ROSKIWINSKI, MOTZ/ROWLAND, GIBSON/KORTUM, TUMY/TYLER, ROMERIL/AUBERTIN, PARKER/HACKERMAN, BOUNDS/NUEMANN, SALEWSKI/COCKRILL, DENNIS/DENNIS, ADMAS/REEVES, KOOGLE/CARROLL


18U (22 Teams)

Results

Playoffs

1stDUNNIGAN/DUNNIGAN
2ndMIDDLETON/MERRYMAN
3rdPARCHMENT/GOMILLION
3rdBRUCE/ZELL
5thFILATOVA/ALKHAYAT
5thBARNES/ISAAC
5thWHIMPENNY/BELARDO
5thTHOMPSON/READY
9thSERRANO/RICKS
9thRILEY/USILTON

Did not make playoffs

COREY/GIUSTI, MAI/DHILLON, CZOPEK/HALL, YORK/REED, ZENS/MCGOVERN, THIESSEN/YOST, GOLLOGLY/(SHALYN) SCOTT, BARGO/GAYNOR, COREY/NGUYEN, DIENG/HALEY, TAYLOR/RICHARSON, LUBESKI/CZARNY